Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
Uczestnicy naszego Ośrodka 2018/2017r.

RADA UCZESTNIKÓW NASZEGO OŚRODKA

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia "PRZYSTAŃ" działa RADA UCZESTNIKÓW wybrana z 14 kandydatów przez 78 osób głosujących w dniu 16.11.2017 r. którą tworzą:
Przewodnicząca - Katarzyna Furman 35 głosów
I wiceprzewodniczący - Mariusz Kołodziej 32 głosów
II wiecprzewodniczący - Robert Barzycki 27 głosów
Członkowie, Sekretarz - Poljański Wiesław 19 głosów
Członkowie, Skarbnik - Mariusz Skibiński 16 głosów
OPIEKUN RADY UCZESTNIKÓW, Paulina KędzierskaRADA UCZESTNIKÓW


KATARZYNA F.

PRZEWODNICZĄCA RADY UCZESTNIKÓW


Mówią na mnie Kasia, choć chciałabym być Małgosią. Od Ośrodka na zajęcia uczęszczam od 01.10.2005 roku. Jestem specjalistką w zakresie wykonywania ramek na zdjęcia. Moim ulubionym materiałem plastycznym jest sznurek. Przyjeżdżam tu, aby zostawić coś po sobie, każdego dnia stwarzam jakieś dzieło a raczej rękodzieło. Jest w Ośrodku kilka osób z którymi lubię rozmawiać o problemach, żartować i po prostu być obok nich. Po przyjeździe z Ośrodka relaksuję się przy muzyce. Moim marzeniem jest posiadać papugę i mieć własny pokój. Lubię oglądać filmy i sport.


MARIUSZ K.

I WICEPRZEWODNICZĄCY


Cześć; Nazywam się Mariusz. Pochodzę ze Starego Brusa, interesuję się sportami zimowymi i piłką nożną. Czytam prasę lokalną. W ośrodku jestem od września 2011. Lubię przebywać na pracowni kulinarnej, komputerowej, plastycznej i muzycznej, ponieważ należę do zespołu Iskra.


ROBERT B.

II WICEPRZEWODNICZĄCY


Cześć! Jestem Robert i pochodzę z Kołacz. Lubię słuchać muzykę najlepiej techno, rock i hip-hop, oraz oglądać filmy i jazdę rowerem. W Ośrodku jestem od 9 sierpnia 2011r. Jest tu fajnie, poznałem dużo ciekawych ludzi. Najbardziej lubię chodzić na pracownie komputerową.


WIESŁAW P.

SEKRETARZ


Cześć! Jestem Wiesiek i do Ośrodka przyjeżdżam od 10.10.2006 roku. Interesuje się sportem, a głównie piłkę nożną i wschodnimi sztukami walki. Bardzo lubię przyrodę, a głównie zwierzęta takie jak konie, psy i koty. Do Ośrodka uczęszczam dlatego, że panuje tutaj fajna atmosfera i mam kontakt z miłymi ludźmi, a także dlatego, że mogę się realizować artystycznie. Moje hobby to wypalanie obrazów na drewnie, i ogólnie zajęcia stolarskie. Maluję obrazy, wykonuję różne drobiazgi, a także korzystam z komputera, by zdobyć więcej wiedzy. Największym moim marzeniem jest posiadać stadninę koni i działalność agroturystyczną.


MARIUSZ S.


SKARBNIK


Cześć! Mam na imię Mariusz i na zajęcia do Ośrodka przychodzę od 06.05.2010r. Tutaj w ośrodku poznałem wspaniałych ludzi. Interesuje mnie piłka nożna, lubię słuchać dobrej muzyki. Jedną z moich pasji jest wypalanie w drewnie gra w bilard oraz warcaby. W ośrodku lubię przebywać na pracowniach: plastycznej i komputerowej. Pozdrawiam. .


UCZESTNICY NASZEGO OŚRODKA


JUSTYNA K.


Hej! Mam na imię Justyna i do Ośrodka uczęszczam od maja 2017 roku. Lubię chodzić na pracownię plastyczną, kulinarną, komputerowo-poligraficzną i uczestniczyć w treningach psychologicznych. Interesuję się muzyką, modą, sportem i fotografią. Tutaj w Ośrodku poznałam wyjątkowych ludzi, na których zawsze mogę liczyć i miło spędzać czas.


ŁUKASZ T.


Cześć! Jestem Łukasz i mieszkam w Holeszowie. Do Ośrodka uczęszczam od 2017 roku. Moje zainteresowania są ciekawe, ponieważ lubię grać w piłkę nożną, siatkówkę, pływać i tańczyć. Jednak moim głównym zainteresowaniem jest muzyka i komputer. Chętnie biorę udział w zajęciach organizowanych w ramach Ośrodka.


ERWIN K.


Siema! Jestem Erwin :) Do Ośrodka przyjeżdżam od 2017 roku. Interesuję się sportem, muzyką i samochodami. W Ośrodku najczęściej można mnie spotkać na pracowni fizjoterapii i zajęciach świetlicowych. Chętnie biorę udział w wyjściach i wycieczkach organizowanych w ramach Ośrodka.


KAMIL G.


Cześć ! Mam na imię Kamil i od 2017 uczestniczę w zajęciach prowadzonych przez Ośrodek. Interesuję się muzyką, filmem i sportem. Najbardziej lubię zajęcia prowadzone na pracowni fizjoterapii, ponieważ bardzo lubię ćwiczyć. Do Ośrodka uczęszczam z ogromną przyjemnością gdyż lubię nawiązywać nowe znajomości, z którymi mogę porozmawiać o swoich zainteresowaniach i ogólnie o życiu. Pozdrawiam.


ANNA Z.


Cześć! Mam na na imię Anna. Mieszkam we Włodawie i do Ośrodka przychodzę od 2015r. Moje ulubione pracownie w ośrodku to kulinarna, życia codziennego, komputerowo-poligraficzna, muzyczna i zajęcia świetlicowe. Lubię wycieczki, biwaki i jazdę na rowerze.


ANNA S.


Hej! Nazywam się Ania, mieszkam w Różance. Moją pasja jest słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Do Ośrodka uczęszczam od listopada 2016 roku. Najbardziej lubię zajęcia prowadzone w pracowni muzyczno – teatralnej i komputerowo-poligraficznej.


MARIA K.


Nazywam się Maria, jestem z Włodawy. Do Ośrodka uczęszczam od listopada 2016 roku. Przez wiele lat niosłam pomoc innym pracując w przedszkolu oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Obecnie sama jej potrzebuję, dlatego też chętnie uczestniczę w zajęciach prowadzonych w Ośrodku, udzielam się w pracowni kulinarnej.


KRZYSZTOF B.


Witajcie! Nazywam się Krzysztof, mieszkam we Włodawie. Do Ośrodka uczęszczam od lutego 2017 roku. Jestem uczynny i pomocny. Interesuje się samochodami i szybką jazdą motocyklami. W Ośrodku najczęściej można mnie spotkać w pracowni kulinarnej, życia codziennego oraz umieności technichnych.


BOGDAN C.


Jestem Bogdan! Do Ośrodka przyjeżdżam od początku jego powstania czyli od 01.10.2005 roku. Interesuję się sportem piłką nożną, tenisem stołowym, kolarstwem, biegiem na przełaj. Lubię muzykę hip-hop, techno, rocka, grać w gry komputerowe, rajdy rowerowe, turnusy rehabilitacyjne. Brałem udział w turnieju tenisa stołowego - personel kontra uczestnicy. Lubię różne zabawy, przebywać w Ośrodku, tańce wolne, parami. Ćwiczę z ciężarkami i na bieżni w pracowni fizjoterapii.


KRZYSZTOF G.Witam! Jestem Krzysiek, mieszkam we Włodawie. Do Ośrodka uczęszczam od 2016 r. interesuje mnie żeglarstwo, bardzo chętnie oglądam wiadomości, programy naukowe oraz nowinki techniczne, ponieważ jestem ciekawy świata. W Ośrodku najczęściej można mnie spotkać w pracowni muzycznej, fizjoterapeutycznej i umiejętności technicznych.


ALEKSANDRA S.Hej! Nazywam się Aleksandra i mieszkam w Susznie. W Ośrodku jestem od 2016 r. Interesuję się muzyką, bardzo lubię rysować i kolorować. Moje ulubione pracownie w Ośrodku to plastyczna i kulinarna.


DANIEL P.Witam! Nazywam się Daniel i pochodzę z Dołhobród. Interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną. Bardzo lubię słuchać muzyki oraz rozwiązywać zadania z matematyki. W Ośrodku jestem od czerwca 2016 r. Lubię uczestniczyć w zajęciach odbywających się na wszystkich pracowniach. Jestem miły i uczynny.


MAŁGORZATA Ł.Hej! Mam na imię Gosia i mieszkam w Dołhobrodach. Do Ośrodka uczęszczam od sierpnia 2016 r. Jestem bardzo wesołą i przebojową osobą. Lubię słuchać muzyki i oglądać ciekawe filmy. W Ośrodku najczęściej można mnie spotkać w pracowni plastycznej. Chętnie biorę udział w wycieczkach organizowanych w ramach Ośrodka.


DOROTA C.Cześć! Jestem Dorota i od kwietnia 2016 r. uczestniczę w zajęciach prowadzonych w Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Przystań” we Włodawie. Najbardziej lubię zajęcia prowadzone w pracowni plastycznej. Spotkać mnie można również na zajęciach prowadzonych w pracowniach: fizjoterapii, kulinarnej, muzycznej i na świetlicy. Poza Ośrodkiem bardzo chętnie spaceruję po świeżym powietrzu słuchając muzyki i spotykam się ze znajomymi.


BOŻENA B.Cześć. Mam na imię Bożena, jestem z Włodawy. Do Ośrodka uczęszczam od 2014 r. Lubię robótki ręczne, zajęcia odbywające się w pracowni kulinarnej i plastycznej. Chętnie korzystam z zajęć fizjoterapii.


ANNA K.Cześć! Nazywam się Ania i pochodzę z Włodawy. W Ośrodku jestem od 2014 roku. Bardzo lubię zajęcia usprawniające, wyjścia na spacery i chętnie słucham dobrej muzyki.


SYLWIA W.Cześć! Mam na imię Sylwia. Do Ośrodka uczęszczam od 2015r.Moim ulubionym zajęciem w Ośrodku są rozmowy z kolegami. Chętnie śpiewam, słucham dobrej muzyki i ćwiczę na fizjoterapii.


ELŻBIETA C.Cześć! Nazywam się Elżbieta Ciepałowicz i pochodzę z Włodawy. Do Ośrodka przychodzę od lutego 2014r. Lubię gotować i przebywać wśród ludzi. W Ośrodku chętnie korzystam z pracowni fizjoterapii, kulinarnej i świetlicy gdzie zawsze mogę znaleźć sobie ciekawe zajęcie.


ARTUR W.Witajcie! Nazywam się Artur i mieszkam w Susznie. Do Ośrodka przyjeżdżam od 2015 roku. Biorę udział w terapii zajęciowej w pracowniach: kulinarnej, plastycznej, muzycznej i zajęciach świetlicowych. Lubię chodzić do Ośrodka, ponieważ mam tu wielu przyjaciół i daje on mi poczucie bezpieczeństwa.


JÓZEF B.Witam! Mam na imię Józef. Do Ośrodka uczęszczam od 2015r. z czego bardzo się cieszę. Lubię zajęcia usprawniające, które najczęściej wykonuje na świetlicy.


MICHAŁ K.Witajcie! Mam na imię Michał i mieszkam we Włodawie. Do Ośrodka uczęszczam od 2014r. Interesuję się rzeźbiarstwem i grami komputerowymi. Lubię wycieczki rowerowe i dobry film.


MARCIN T.Cześć! .Nazywam się Marcin. Pochodzę z Włodawy i od 2012 roku uczestniczę w zajęciach organizowanych przez POW „Przystań”. Interesuję się książką i telewizją. Jestem typem samotnika dlatego najlepiej czuję w zajęciach indywidualnych organizowanych w świetlicy Ośrodka.


JADWIGA P.Witam! Nazywam się Jadwiga Pleszczyńska i pochodzę z Włodawy. Do Ośrodka uczęszczam od 2013r. Najlepiej się czuję w kuchni jako gospodyni. W wolnym czasie najchętniej wykonuję robótki ręczne.


KAROL B


Witam! Mam na imię Karol i mieszkam w Orchówku. Od stycznia 2014r. uczestniczę w zajęciach Powiatowego Ośrodka Wsparcia ,,Przystań” we Włodawie. Angażuję się w pracę na większości pracowniach, a w szczególności lubię zajęcia sportowe.


MACIEK B.


Witajcie! Nazywam się Maciek i mieszkam we Włodawie. Do Ośrodka przychodzę od 01.10.2005 roku. Uczęszczam na pracownię: edukacyjną, kulinarną, muzyczną, życia codziennego, komputerową, plastyczną, fizjoterapii. Mam tu wielu przyjaciół. Lubię chodzić do Ośrodka ponieważ daje on mi poczucie bezpieczeństwa i lubię pomagać osobom słabszym, mniej sprawnym. Jestem tak zwanym „złotym chłopcem”. Zawsze, jestem pierwszy w Ośrodku i wychodzę ostatni. Należę do klubu kickboksingu, czyli sztuki walki połączone karate i boksem. Interesuje się też sportem i nie tylko, geografią, historią. Nie mam dziewczyny, jestem kawalerem. Czuję się bardziej pewny i dowartościowany jak chodzę do Ośrodka. Proszę o kontakt. Chodzę w Ośrodku na pracownię stolarską i lubię grać w tenisa stołowego. Lubię też wyjeżdżać na różne imprezy integracyjne.


KATARZYNA Z.


Cześć! Nazywam się Katarzyna i mieszkam we Włodawie. Uczęszczam do naszego Ośrodka Wsparcia od początku jego istnienia - 01.10.2005 roku. Tam w Ośrodku znalazłam pomoc, wsparcie, opiekę dzięki życzliwym ludziom mogę funkcjonować, znalazłam tu wielu przyjaciół. Zawdzięczam swoje życie personelowi placówki, jestem zachwycona podejściem tych ludzi do osób niepełnosprawnych. Znalazłam w tym Ośrodku swoje miejsce na ziemi, bezpieczeństwo, akceptację, zrozumienie, pomoc dlatego jestem szczęśliwa i świat otworzył się przede mną, wydaje mi się że urodziłam się na nowo. Uczęszczam na poszczególne pracownie plastyczną, gdzie wykonuję rysunki na szkle, płótnie farbami olejnymi. Należę też do zespołu „ISKRA” , mamy wspaniałego terapeutę pana Roberta, który wiele swojej wiedzy przekazuje nam, uczy nas grać i pięknie śpiewać, wyjeżdżamy na różne występy i koncerty, za które zbieramy piękne dyplomy z których się bardzo cieszymy. Nasza Pani Dyrektor jest „chodzącym aniołem” pomaga nam rozwiązywać nasze problemy. Kierowca, pan Bogdan też jest wspaniałym człowiekiem, który ma wiele poczucia humoru i nie pozwala się załamywać. Jest tu jak w „niebie”.


JUSTYNA P.


Witam! Nazywam się Justyna i pochodzę z Dołhobród. Lubię oglądać programy muzyczne. Moje hobby to koty. W Ośrodku jestem od pażdziernika 2012r.


STANISŁAW S.


Cześć. Nazywam się Stanisław i pochodzę z Różanki. Interesuję się sportem, lubię jeździć na rowerze. Moje hobby to malowanie. Od listopada 2012r. chodzę na zajęci a do Ośrodka.


OLGA O.


Cześć. Nazywam się Olga Ozimek i pochodzę z Suszna. Moje hobby to pływanie ; zajęcia plastyczne; słuchanie muzyki ; śpiew i gra w piłkę plażową; W ośrodku jestem od września 2012r.


LEON K.


Cześć ; Nazywam się Leon i pochodzę z Włodawy . Lubię grać w karty i w warcaby. W ośrodku znalazłem ciszę i spokój Uczęszczam do ośrodka od września 2012r.


KRZYSZTOF D.


Mam na imię Krzysztof. Mieszkam we Włodawie. Interesuję się piłką nożną. Lubię ćwiczyć lekkoatletykę, a także słuchać muzyki. W ośrodku jestem od lutego 2011r. Pozdrawiam.


KAZIMIERZ K.


Mam na imię Kazimierz. Interesuję się sportem. Między innymi: siatkówką, tenisem stołowym piłką nożną, szachami i wędkarstwem. Znam trzy języki : rosyjski, niemiecki i angielski. Lubię też malować, rzeźbić, pracować w drewnie. Umiem też mechanikę- tokarstwo. w Ośrodku jestem od maja 2012r.


KRZYSZTOF K.


Cześć; Nazywam się Krzysztof i mieszkam we Włodawie. Interesują mnie gry komputerowe i surfowanie po internecie. Lubię chodzić na spacery i jeździć na wycieczki. W ośrodku jestem od sierpnia 2010r.


GRZEGORZ C.


Cześć! Mam na imię Grzegorz. Do Ośrodka uczęszczam od 20.07.2007r. Moją pasją jest muzyka. Grałem kiedyś w zespole, a teraz mogą pogłębiać swoją wiedzę na pracowni muzycznej pod nadzorem pana Roberta. Lubię jeździć na występy, wycieczki i rajdy rowerowe.


ANETA D.


Witam was bardzo serdecznie. Nazywam się Aneta. Mieszkam we Włodawie. Moje życie do 2005 roku było smutne i monotonne ,ponieważ z powodu niepełnosprawności miałam ograniczony kontakt z ludźmi. Od 05.01.2006 roku uczestnictwo w Ośrodku sprawia mi dużo radości, ponieważ poznałam dużo kolegów, koleżanek i przyjaciół. Czuje się w ośrodku doceniana i bardzo lubiana. Uczęszczam na poszczególne pracownie takie jak plastyczna, gdzie wykonuje prace : malowanie na szkle, malowanie na płótnie i wyszywanie. Pracownia muzyczna: należę do grupy wokalno – instrumentalnej, wyjeżdżam na różne koncerty i występy mamy tam wspaniałego terapeutę Pana Roberta, który przekazuje nam szeroką wiedze związaną z muzyką i uczy grać na różnych instrumentach muzycznych. Moje największe marzenie to pomoc innym ludziom.


MARIUSZ S.


Cześć! Nazywam się Mariusz. Mieszkam we Włodawie. Od 01.10.2005r. przychodzę z żoną do Ośrodka. Moje zainteresowania to: komputery, szachy, warcaby, częściowo sport. Udzielam się na pracowniach: fizjoterapii, kulinarnej, plastycznej, edukacyjnej, komputerowej i stolarskiej. Należę także do kółka teatralnego, gram w przedstawieniach. W Ośrodku czuję się doceniony, nauczyłem się dużo ciekawych rzeczy. Tutaj mam przyjaciół na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Chciałabym nawiązać kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Dzięki temu że tutaj mam mnóstwo zajęć, które wypełniają mi czas, rzuciłem palenie papierosów. Bardzo lubię co tygodniowe wyjazdy na bilard do Różanki.


KRZYSZTOF Z.


Cześć! Nazywam się Krzysiek. Na zajęcia do Ośrodka przychodzę z Włodawy od 01.10.2005 roku. Najbardziej lubię chodzić na pracownie komputerową, stolarską, plastyczną i fizjoterapeutyczną. Lubię grać i pisać na komputerze. Moim ulubionym zajęciem jest prowadzenie cotygodniowego regionalnego przeglądu prasy pod nadzorem pana Grzegorza. Poznałem różnych kolegów i koleżanki, a niektórych już się zaprzyjaźniłem. Czuje się w tym ośrodku bardzo dobrze. Lubię słuchać różnej muzyki i czytać różne czasopisma.


KAMIL P.


Cześć nazywam się Kamil pochodzę z Włodawy. Uczęszczam do Powiatowego Ośrodka Wsparcia „ Przystań ”od sierpnia. Najczęściej przebywam na pracowni plastycznej jak również na muzycznej i na świetlicy. Jestem osobą koleżeńską i pomocną. W ośrodku jestem od czerwca 2011r.


JOANNA S.


Witam Was! Mam na imię Asia, mieszkam we Włodawie. Moje zainteresowania to: film, muzyka, taniec, komputery i śpiew. Od 01.10.2005 roku uczestniczę w zajęciach w Ośrodku. Tutaj nauczyłam się bardzo wielu rzeczy o których nie miałam pojęcia. Ośrodek pomaga mi w rozwiązywaniu wielu życiowych problemów. Najchętniej uczęszczam na pracownie edukacyjną i muzyczną, należę do zespołu „ISKRA”, śpiewam w chórze. Lubię chodzić do Ośrodka, ponieważ daje on mi poczucie bezpieczeństwa i odciąga moje myśli od kłopotów. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach z którymi mogłabym porozmawiać.


CZESŁAW Z.


Witajcie! Jestem Czesław, przyjeżdżam do Ośrodka od 03.07.2006 roku, bo jest mi tu lepiej niż w domu. Tutaj nawiązałem znajomości, mam wiele koleżanek i kolegów. Chodzę na pracownię kulinarną, fizjoterapię, plastyczną, edukacyjną, życia codziennego i stolarską, bo chcę się czegoś nauczyć i sprawia mi to przyjemność i mam z tego satysfakcję. Lubię przebywać w Ośrodku bo tutaj jest mój drugi dom, tutaj mam kumpli, jest wesoło i przyjemnie, czas mi szybko upływa. Tutaj mogę rozwijać swoje zainteresowania. Lubię jeździć na imprezy, gdzie zawsze dobrze się bawię.


MARCIN H.


Mam na imię Marcin. Jestem w Ośrodku od 01.10.2005 roku. Bardzo lubię chodzić na zakupy, spacery i dyskoteki. Uczestnikiem Ośrodka Wsparcia „PRZYSTAŃ” jestem od początku jego istnienia. Najchętniej spędzam czas na pracowni fizjoterapii, kulinarnej i edukacyjnej czasami plastycznej.


SŁAWOMIR R.


Witajcie! Nazywam się Sławek. Do Ośrodka przyjeżdżam od początku jego istnienia czyli od 01.10.2005r. Najbardziej lubię przebywać na pracowni kulinarnej oraz w gabinecie pielęgniarskim. Bardzo lubię spacery i lubię tańczyć i spędzać czas z kolegami z Ośrodka. Najczęściej udzielam się w pracach porządkowych w i przed Ośrodkiem. Lubię pomagać osobom mniej sprawnym oraz wyjeżdżać na imprezy integracyjne.


EWELINA B.


Cześć! Nazywam się Ewelina i mieszkam we Włodawie. Do Ośrodka chodzę od 15.05.2006r. Uczęszczam na pracownie plastyczną, edukacyjną, kulinarną, życia codziennego i fizjoterapii. Moje hobby to – dobry film, muzyka i taniec. Chciałabym nawiązać znajomości z młodzieżą o takich samych zainteresowaniach. Czekam na emalie. Cześć.


WANDA L.


Mam na imię Wanda. Na zajęcia do Ośrodka przychodzę od 01.10.2005r. Interesuję się muzyką. Lubię uczęszczać na zajęcia, ponieważ dają mi poczucie bezpieczeństwa, czuję się bardziej pewna siebie i dowartościowana. W Ośrodku znalazłam przyjaciół na których zawsze mogę liczyć, pozbyłam się uczucia bezradności i osamotnienia.


DOROTA B.


Nazywam się Dorota i mieszkam we Włodawie. do Ośrodka przychodzę raczej regularnie od 01.10.2005r. Lubię chodzić na pracownię kulinarną i przebywać na komputerowej. Interesuję się też malowaniem, rysowaniem, wyszywaniem i słuchaniem muzyki. Chodzę, bo mogę się nauczyć wielu nowych rzeczy. Jeździmy na wycieczki, latem jeździmy nad jezioro Białe.


TOMEK B.


To ja - Tomek i mieszkam we Włodawie. Jestem w ośrodku od01,10,2005r. Moje zainteresowania to: sport, samochody, dziewczyny i śpiew. Jestem na pracowni muzycznej, komputerowej, plastycznej, edukacyjnej. Ośrodek daje satysfakcję, bezpieczeństwo i radość życia.


IRENEUSZ N.


Cześć! Mam na imię Irek. Od 01.10.2005r uczęszczam na zajęcia do Ośrodka czyli od jego powstania. Jestem fajnym kolegą. Interesuję się sportem, muzyką, internetem. Lubię grać w piłkę nożną, bilarda i tenisa stołowego. Moja ulubiona muzyka to disco, hip – hop, techno. Lubię towarzystwo, przebywać w gronie ludzi, grać na komputerze, ciekawe programy komputerowe, internet. Przebywanie w Ośrodku daje mi satysfakcję, zadowolenie .Tutaj poznałem dużo kolegów i koleżanek. Lubię fajne dziewczyny. Najchętniej uczestniczę w pracowniach fizjoterapii, komputerowej, plastycznej. Lubię malować, rysować, rzeźbić w gipsie. Brałem udział w turnieju tenisa stołowego i konkursie recytatorskim.


ANDRZEJ G.


Jestem Andrzej. Od 13.11.2006 roku Pan Bogdan nasz kierowca z opiekunem przywożą mnie do Ośrodka. Bardzo lubię grać na komputerze a najbardziej gry NFS i GTA. Interesują mnie wszelkiego rodzaju kasety, sprzęt RTV, samochody. Najczęściej chodzę na pracownię komputerową.


WIOLETTA J.


Witam wszystkich! Nazywam się Wiola i mieszkam w Hannie. Do Ośrodka przyjeżdżam od początku jego istnienia czyli od 01.10.2005r. Najczęściej przebywam na pracowni kulinarnej, komputerowej oraz plastycznej. Moje hobby to słuchanie muzyki i taniec. Moim marzeniem jest to ,że kiedyś chciałabym wyjść za mąż. Mam nadzieję że dzięki temu, iż przyjeżdżam do Ośrodka i poznaję tu dużo sympatycznych i miłych ludzi moje marzenia się spełnią. Tutaj nauczyłam się prac potrzebnych w prawdziwym domu tj. gotowanie, sprzątanie.GRZEGORZ S.


Witam! Jestem Grzesio, do Ośrodka przyjeżdżam z Rudki Łowieckiej od 11.06.2008 roku. Tu poznałem wielu ciekawych ludzi. Chętnie angażuję się w to, co lubię robić, w zajęcia na pracowniach: życia codziennego, fizjoterapii. Lubię też gry i zajęcia świetlicowe. Uczestniczę też w imprezach kulturalnych i integracyjnych. Lubię aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i zbierać grzyby.ZOFIA K.


Witam! Nazywam się Zosia Kratiuk. Do Ośrodka uczęszczam od 01.07.2007 roku, poznałam tutaj wiele koleżanek i kolegów. Bardzo lubię grać w warcaby, malować, rysować i śpiewać. Chętnie uczestniczę w imprezach na których mogę potańczyć -uwielbiam taniec.


JÓZEF D.


Witajcie jestem Józek. Do tej pory nie wiedziałem, że można ciekawie spędzać czas. Od 14.12.2007 roku nie wyobrażam sobie teraz życia bez Ośrodka. Wcześniej nie spotkałem tylu życzliwych i wspaniałych ludzi. W POW- ie mówią na mnie „złota rączka” bo lubię majsterkować i podejmować się wszelkich prac naprawczych. Bardzo lubię wyplatać kosze, pomagać w pracach porządkowych i sekcji ogrodniczej.


JÓZEF F.


Mam na imię Józef. Lubię rysować. Rysuję portrety wszystkich uczestników i pracowników Ośrodka, a także ich znajomych. Interesuje mnie muzyka z 80 lat, najbardziej lubię muzykę zespołów „Kraftwerk”, „The twins” i „Tangerinedream”.ROMAN L.


Cześć. Nazywam się Roman Lenart i pochodzę z Włodawy. Moje hobby to czytelnictwo, filatelistyka, numizmatyka. Lubię tez czasem przyrządzić pyszną potrawę.


BYLI UCZESTNICY NASZEGO OŚRODKA


KAZIMIERZ K.


Witam; Nazywam się Kazimierz Kuźmiuk. Pochodzę z Włodawy. Moje hobby to: piłka nożna i siatkówka. Interesuję się mechaniką {Obróbka skrawaniem}i rolnictwo. W ośrodku jestem od listopada 2009r.


IRENA J.


Mam na imię Irena. Mieszkam w Okunince. Interesuje mnie życie wiejskie i lubię słuchać muzyki. Moje hobby to czytanie wiadomości prasowych. W ośrodku jestem od listopada 2011r. Pozdrawiam.ELWIRA C.


Jestem nową uczestniczką Powiatowego Ośrodka Wsparcia, a to parę słów o mnie. Interesuję się wszystkim co jest związane z nowościami w dziedzinie muzyki, sportu i mody. Od wielu lat jeżdżę rowerem górskim, pływam, tańczę i podróżuje. Poza tym lubię pomagać, doradzać oraz zawierać nowe znajomości, dlatego codziennie udzielam się w życiu Ośrodka do czerwca 2012r.JOWITA O.


Witam. Mam na imię Jowita. Od grudnia 2012 uczestniczę w zajęciach Powiatowego Ośrodka Wsparcia we Włodawie. Jestem bardzo zaangażowana w zajęcia na pracowni muzycznej gdzie z pomocą terapeuty przygotowuję się do różnego typu przeglądów muzycznych i festiwali dla osób niepełnosprawnych. Razem z innymi uczestnikami mamy wiele sukcesów zarówno lokalnych jak i powiatowych. Największym moim sukcesem było wyróżnienie na Przeglądzie Muzycznym dla Osób Niepełnosprawnych w Bochni.


STEFAN I.


Witam! Mam na imię Stefan. Przyjeżdżam do Ośrodka od 10.01.2008 roku z Kuzawki. Lubię tu przebywać, bo mogę nauczyć się wielu istotnych rzeczy. Najchętniej uczestniczę w zajęciach pracowni życia codziennego:odkurzam, lubię zagrabiać, zamiatać. Mam tu wielu przyjaciół i cieszę się że mogę z nimi przebywać. W ośrodku czuję się bezpiecznie.ROBERT H.


Nazywam się Robert. Bardzo lubię przyjeżdżać do Ośrodka. Jestem tutaj od 01.10.2005 roku. Tutaj nauczyłem się obsługi sprzętu AGD i RTV, sprzątać, dbać o higienę osobistą, przyrządzać proste potrawy, malować na komputerze. Uczęszczam na pracownie: plastyczną, kulinarną, edukacyjną, życia codziennego. Interesuje się sprzętem rolniczym, zbieram foldery, ulotki na ten temat i maluję traktory i kombajny i sprzęt. Lubię też samochody. W Ośrodku mam wiele koleżanek i kolegów.


ANGELIKA H.


Witam. Mam na imię Angelika. Pochodzę z Włodawy. Od kwietnia 2013 jestem uczestniczką Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie. Poznałam tutaj wielu ciekawych ludzi, z którymi nawiązałam przyjaźń ,a także mojego obecnego męża Roberta. Uczestniczę w zajęciach kulinarnych, muzycznych i komputerowych. Zdobyłam tu wiele umiejętności, które wykorzystuję w życiu codziennym.


ROBERT H.


Witam. Mam na imię Robert Od marca 2013r. uczestniczę w zajęciach Powiatowego Ośrodka Wsparcia ,,Przystań” we Włodawie. Angażuję się w pracę na wszystkich pracowniach, a w szczególności lubię zajęcia sportowe.


JAN Ż.


Cześć! Nazywam się Jan i mieszkam we Włodawie. Uczęszczam do Ośrodka Wsparcia od marca 2014 roku. Tam znalazłem wielu przyjaciół, pomoc, wsparcie, opiekę dzięki życzliwym ludziom. Lubię chodzić na spacery w ramach fizjoterapii.


MAGDA K.


Nazywam się Magda. Od roku chodzę do Ośrodka. Lubię dobre filmy. Relaksuję się przy muzyce. W ośrodku jestem od lutego 2011r.


PIOTREK B.


Cześć, nazywam się Piotr :-} Do Ośrodka uczęszczam od 04.03.2011r. Pochodzę z miejscowości Suszno, ale niektóre osoby mogą mnie znać z Rożanki. Poznałem tu bardzo fajnych ludzi i lubię z nimi rozmawiać. Interesuje sie muzyką. Lubię śpiew i taniec. Należę do Ośrodkowego zespołu „Iskra”. Lubię także różne gry i zabawy z kolegami. Jestem, osobą towarzyską:-}


JÓZEF K.


Cześć. Nazywam się Józef Kwaczyński i pochodzę z Włodawy. Do Ośrodka Wsparcia przychodzę do lipca 2012r. Moje hobby to gra w karty i ćwiczenia na siłowni.


CECYLIA R.


Witajcie jestem Cecylia i przyjeżdżam tutaj od 01.01.2008 roku. Pobyt w Ośrodku to dla mnie rozrywka. Bardzo lubię zajęcia porządkowe, szydełkować, ćwiczyć na fizjoterapii, pomagać w gotowaniu na pracowni kulinarnej. Zajęcia w Ośrodku sprawiają, że czuję się doceniana i dowartościowana. Terapeuci są bardzo mili. Dzięki temu, że jestem w ośrodku dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy, mogę zwiedzić wiele interesujących miejsc i poznać ciekawych ludzi.RAFAŁ Z.


Witajcie! Jestem Rafał. Od 01.10.2005 roku uczęszczam na zajęcia do Ośrodka. Interesuje się muzyką i tańcem. Lubię wyjeżdżać z grupą na różne imprezy, chodzić na spacery, gry planszowe, oglądać gazety. W Ośrodku czuję się dobrze i bezpiecznie. Nauczyłem się obsługiwać dvd, tv, cd.WIESŁAWA K.


Witam! Jestem Wiesława. Przebywam w ,,Przystani'' od początku jego istnienia - 01.10.2005r. Myślałam, że ,,przystanę'' tylko na jakiś czas, ale odnalazłam tu drugi dom. Lubię to miejsce, uczestników i osoby pracujące tutaj. Mam przyjaciół, którzy śpieszą z pomocą. Nie jestem już sama, należę do zespołu ,,Iskra'' , śpiewam od dawna. Wcześniej należałam do zespołu ,,Kresowianki''. Lubię jak wyjeżdżamy na różne występy, wtedy czuje, że jestem potrzebna. Wzrusza mnie uśmiech na twarzy innych osób i łzy. Wiele się nauczyłam poprzez porządki, treningi na poszczególnych pracowniach.AGNIESZKA Z.


Jestem Agnieszka i mieszkam we Włodawie.


MIROSŁAW W.


Nazywam się Mirek i mieszkam w Janówce. Interesuję się filmami, muzyką i sportem. Moje hobby to kultura i fotografia.


JAKUB Ś.


Nazywam się Jakub. Jestem w Ośrodku od 01.02.2009 roku. Najchętniej uczestniczę w zajęciach porządkowych, lubię sprzątać. Chodzę na pracownie: komputerową, stolarską, muzyczną, życia codziennego. Mam tu kolegów i koleżanki, tutaj poznałem swoją dziewczynę. Interesuję się muzyką, sportem, maszynami rolniczymi. W ośrodku mogę nauczyć się wielu nowych czynności, jak również nauczyć czegoś innych uczestników. Czuję się tu dobrze. Wyjeżdżamy na różne imprezy okolicznościowe, ogniska, wycieczki.


KRZYSZTOF T.


Mam na imię Krzysztof, na stałe mieszkam we Włodawie i jestem kawalerem. Od 01.10.2005 roku przychodzę do Ośrodka. Moje hobby to komputer i rozgryzanie nowych programów komputerowych. W dni słoneczne lubię jeździć rowerem. Ośrodek pozwolił mi na odkrycie własnej osoby, dzięki temu czuję się bardziej dowartościowanym człowiekiem. Uczęszczając do Ośrodka poznałem dużo życzliwych i miłych ludzi. Personel jest bardzo wyrozumiały, cierpliwy, pokładający dużo starań ,by pomóc tym, którzy jej potrzebują. Lubię grać w tenisa stołowego, warcaby, szachy.


ANIA L.


Nazywam się Ania. W ośrodku czuję się jak w domu. Mam tu dużo przyjaciół i znajomych. Gdyby nie ośrodek pewnie bym była teraz bardzo samotna. Lubię muzykę w każdej postaci (słuchanie, śpiew ,granie).Wiele dają mi zajęcia terapeutyczne na pracowniach; komputerowej, muzycznej, plastycznej, fizjoterapii, kulinarnej. Dzięki temu, że uczęszczam do ośrodka, mam możliwość wyjazdów na różne imprezy integracyjne (grill nad j. białym czy też pielgrzymki).RAFAŁ K.


Cześć! Mam na imię Rafał, i od urodzenia mieszkam we Włodawie. Do ośrodka chodzę regularnie, ale od niedawna. Jestem rencistą i choruję na schizofrenię paranoidalną. Mimo to żyję pełnią życia i staram się cieszyć każdą chwilą w życiu. Mam wiele pasji: wędkarstwo, moda, muzyka i internet. W ośrodku staram się nawiązywać kontakty z uczestnikami i zaskarbiać sobie ich przyjaźń. Ku mojemu zaskoczeniu zostałem wybrany na redaktora aktualności na stronie internetowej ośrodka z czego się bardzo cieszę.WALENTYNA Ś.


Witam! Jestem Walentyna. Sporządzam różne potrawy, zmywam, sprzątam, pomagam dla Agnieszki i osobom na wózkach inwalidzkich. Moim marzeniem jest zostać pielęgniarką, więc lubię przebywać w gabinecie pielęgniarskim i tam pomagać dla pani Marylki. Jestem nieraz smutna i nie wiem sama dlaczego? Lubię cały personel.


ADAM K.


Mam na imię Adam. Mieszkam w Horostycie. Bardzo lubię przyjeżdżać do Ośrodka, bo mam tu z kim porozmawiać, mam wiele koleżanek i kolegów, a pani Ala zawsze mnie wysłucha i poradzi. W Ośrodku opiekuję się Jarkiem, który jeździ na wózku. Lubię chodzić na spacery i zakupy, pomagam w pracach porządkowych. Moim marzeniem jest wyjechać do Zamościa do siostry Kasi, odwiedzić ją. Chciałabym zabrać ze sobą panią Ale – pracownika socjalnego. W domu pomagam siostrze w gospodarstwie. Chodzę z panią pielęgniarką do przychodni rejestrować kolegów. Codziennie ćwiczę na rowerku.


RADEK R.


Siemanko, mam na imię Radek. Lubię przebywać w Ośrodku, ponieważ tu się wyciszam. Lubię uczęszczać na pracownie takie jak: komputerowa, kulinarna i stolarska. Od jakiegoś czasu spotykam się z dziewczyną, którą poznałem w Ośrodku. Udzielam się w zajęciach porządkowych, dużo pomagam Anetce, mojej najlepszej przyjaciółce którą bardzo cenię i szanuję.


PIOTREK K.


Cześć! Jestem Piotrek. Lubię muzykę, zdjęcia, filmy. Dużo czasu spędzam na pracowni komputerowej i w gabinecie fizjoterapii ćwicząc na atlasie i innych przyrządach. Wykonuje (sam się tego nie spodziewałem) różne prace plastyczne typu malowanie butelek, ramki, rzeźby, rysuję różne wzory.


ODESZLI OD NAS NA ZAWSZE

Świętej Pamięci Kazimierz Paleń (1961-2018)


Zamieszkały w Susznie.


Świętej Pamięci Roman Rożeluk (1950-2018)


Zamieszkały w Krzywowierzbie.


Świętej Pamięci Jadwiga Cierach.


Zamieszkała w Kuzawce gm. Hanna.


Świętej Pamięci Henryk Karpiuk (1948-2014)


Zamieszkały we Włodawie.


Świętej Pamięci Danuta Romaniuk (1962-2013)


Zamieszkała w Kuzawce


Świętej Pamięci Eugeniusz Oliferuk (1957-2013)


Zamieszkały we Włodawie.


Świętej Pamięci Józef Jakimowicz (1957-2010)


Zamieszkały Stawki gm. Włodawa.


Świętej Pamięci Jarek Cierach (1980-2009)


Zamieszkały Kuzawka gm. Hanna.


Świętej Pamięci Paweł Kondraciuk (1982-2007)


Zamieszkały Korolówka gm. Włodawa.


Świętej Pamięci Maria Brzozowska (1957-2006)

Zamieszkała Włodawa.


POW "PRZYSTAŃ""